View Article

به گزارش روابط عمومي شركت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه ،مهندس شهبازی  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه در  گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، از برنامه‌ریزی برای تامین آب 150 روستای استان در سال جاری خبر داد و گفت: 10 هزار خانوار در این روستاها از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد.

وی ادامه داد: این کار در قالب مجتمع‌های آبرسانی انجام می‌شود که هنوز تعداد دقیق آنها مشخص نیست، اما برای انجام این طرح 50 تا 60 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که باید تامین شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه در خصوص اولویت آبرسانی برای روستاها نیز تصریح کرد: برای تحت پوشش قرار دادن روستاها میزان ساعت آبی که در اختیار دارند، جمعیت روستا و ... مد نظر قرار می‌گیرد، اما تلاش می‌کنیم اعتبارات عادلانه بین روستاهای استان توزیع شود.

شهبازی در ادامه تعداد روستاهایی که سال گذشته از نعمت آب شرب سالم برخوردار شدند را 100 روستا اعلام کرد که بیش از هشت هزار خانوار جمعیت داشته‌اند.
وی تصریح کرد: برخی از این روستاها کاملا بدون آب بودند و برخی هم فقط چند ساعت در شبانه روز آب داشتند.

شهبازی به آبرسانی سیار به روستاها نیز اشاره کرد و ادامه داد: اکنون 135 روستا را به صورت سیار آبرسانی می‌کنیم که با نزدیک شدن فصل گرما تعداد آنها بیشتر می‌شود.

شهبازی عنوان کرد: این تعداد در فصل گرما به 300 روستاها هم خواهد رسید و ما سال گذشته در پیک فصل تابستان 375 روستا را آبرسانی کردیم. وی با بیان اینکه شیوه آبرسانی سیار به جمعیت روستا و راه آن بستگی دارد، سرانه آب در نظر گرفته شده برای هر خانوار را 150 لیتر در شبانه روز اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمانشاه تصریح کرد: این در حالیست که برای روستاهایی که از نعمت آب برخوردار هستند، سرانه مصرف حدود 150 لیتر به ازاء هر نفر است.

شهبازی سلامت آب را از مهمترین نکاتی دانست که در آبرسانی به روستاها مد نظر قرار دارد و اظهار کرد: تمام تانکرهای آبرسانی فقط مخصوص آب شرب هستند و مرتب گندزدایی می‌شوند.

منتشر شده در بخش: اخبار
عملیات: ایمیل | لینک ثابت |
استفاده از اخبار و مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است