View Article

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه مدیرعامل شرکت در چهارمین یادبود سفر  مقام معظم رهبری با استان کرمانشاه با اشاره به سفر پرخیر و برکت معظم له  به استان کرمانشاه اظهار کرد: 51 پروژه آب‌رسانی در حوزه آب و فاضلاب روستایی از برکات این سفر به تصویب رسید و این پروژه‌ها در قالب 484 روستا با 22 هزار و 156 خانوار و 99 هزار و 950 نفر جمعیت مصوب شده بود.

وی اعتبار هزینه شده برای پروژه‌های مذکور را 760 میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: 22 پروژه آب‌رسانی به بهره‌برداری رسیده است که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها 233 روستا با 14 هزار 669 خانوار از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

شهبازی با بیان اینکه 29 پروژه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در دست اجراست، اضافه کرد: متوسط پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها بالاتر از برنامه زمان‌بندی شده، اما سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های سفر مقام معظم رهبری امری ضروری است.

وی با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌های آب‌رسانی به بهره‌برداری رسیده از ابتدای سال 93 تا نیمه اول سال‌جاری گفت: این پروژه‌ها شامل احداث مجتمع آب‌رسانی جگیران، زلان، نیلگ، سیاه‌کل، کاوره‌لوان، حیدریه، نسار‌دیره و کل‌کش است.

به گفته شهبازی، اعتبار این پروژه‌ها از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری تامین شده است و با اجرای این طرح‌ها، 69 روستا با 3 هزار و 343 خانوار از نعمت آب سالم برخوردار شده‌اند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: مجتمع آب‌رسانی روستای حیدریه یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های آب‌رسانی آبفار است که برای اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر 32 هزار و 900 میلیون ریال هزینه شده و با اجرای آن 20 روستا با جمعیتی بالغ بر یک‌هزار و 200 خانوار زیرپوشش برخورداری از آب سالم قرار گرفته است.

شهبازی در پایان خاطرنشان کرد: خشکسالی‌های متوالی استان کرمانشاه در سال‌های اخیر بیش از 550 روستا را تحت تاثیر قرار داده است؛ به طوری‌ که هم‌اکنون تامین آب شرب 305 روستای استان به‌ صورت آب‌رسانی سیار از طریق تانکر صورت می‌گیرد.

منتشر شده در بخش: اخبار
عملیات: ایمیل | لینک ثابت |
استفاده از اخبار و مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است