View Article

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه ،مدیرعامل شرکت آبفار استان بیان کرد: هم اکنون منابع تامین آب روستاهای استان عمدتا از منابع زیرزمینی و ناپایدار است و مدام تحت تاثیر خشکسالی قرار می‌گیرد و تامین آب روستاها را با مشکل مواجه می‌کند. و برای مطالعات تهیه نقشه جامع آبرسانی به روستاهای استان 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

فرامرز شوهانی با اشاره به لزوم تامین منابع آب پایدار برای روستاهای کرمانشاه، اظهار کرد: متاسفانه هم اکنون از ظرفیت سدها به عنوان یک منبع پایدار برای تامین آب روستاها استفاده نمی‌شود. تامین آب پایدار برای روستاها می‌تواند به کاهش تعداد روستاهای نیازمند آبرسانی سیار کمک کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه با بیان اینکه برای این منظور ابتدا نیازمند تهیه نقشه جامع آبرسانی به روستاهای استان هستیم، خاطرنشان کرد: مطالعات نقشه جامع آبرسانی به روستاهای کرمانشاه نیازمند 10 میلیارد تومان اعتبار است.

وی با بیان اینکه اعتبار این کار باید از طریق سازمان برنامه و بودجه تامین شود، ادامه داد: در صورت تامین اعتبار لازم مطالعات این طرح را آغاز خواهیم کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه هم اکنون 2195 روستا با جمعیت بیش از 417 هزار نفر تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند که باید منابع تامین آب پایدار برای آنها در نظر گرفته شود.
منتشر شده در بخش: اخبار
عملیات: ایمیل | لینک ثابت |
استفاده از اخبار و مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است