View Article


به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه با توجه به هشدارهای سازمان هوا شناسی استان و ورود جبهه هوای سرد در چند روز آینده و ایجاد یخبندان در برخی از نقاط استان بر عایق‌بندی کنتور و تإسیسات آب تأکید کرد.
سبحانی مدیر روابط عمومی شرکت آبفار استان کرمانشاه، با اشاره به ورود جبهه هوای سرد در چند روز آینده و ایجاد یخبندان در برخی از نقاط استان اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که همواره در هنگام ورود جبهه هوای سرد و فصل سرما برای تاسیسات آبرسانی به وجود می‌آید یخ‌زدگی و بدنبال آن ترکیدگی کنتورها و لوله‌های آب شرب است.
رئیس اداره روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفار استان افزود: به منظور جلوگیری از یخ‌زدگی کنتورها و تأسیسات آبرسانی مشترکین باید نسبت به عایق‌بندی تأسیسات آبرسانی خود در فضای باز قرار دارند اقدام کنند.
وی بیان کرد: عایق‌بندی دور کنتورها و تأسیسات آبرسانی اساسی‌ترین اقدام برای جلوگیری از یخ‌زدگی تاسیسات است. برای عایق‌بندی از پشم شیشه، گونی و الیاف مصنوعی می‌توان استفاده کرد.
سبحانی در ادامه افزود: مشترکین عزیز در نظر داشته باشند که در هنگام یخ‌زدگی کنتورها و لوله‌های آب شرب از ریختن آب جوش و روشن کردن آتش در محل یخ‌زدگی جدا خوداری کنند. بهترین شیوه برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتورها و تاسیسات آب ،پوشیدن آنها به شیوه مناسب و اصولی است تا از هرگونه خسارات مالی جلوگیری به عمل آید.
وی عنوان کرد:  هرگونه خسارات به تاسیسات آب و کنتورها برعهده مشترک است و شرکت آبفار هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارات وارده ندارد پس عایق بندی تاسیسات از ضروریت های اساسی در فصل سرما می باشد .
منتشر شده در بخش: اخبار
عملیات: ایمیل | لینک ثابت |
استفاده از اخبار و مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است