View Article

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی با حضور در شرکت آبفار استان کرمانشاه ، با مدیر عامل شرکت دیدار کرد.

شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات آبرسانی به روستاهای این منطقه اظهار داشت: شهرستان های اورامانات به دلیل پراکندگی جمعیتی با مشکلاتی مواجه هستند که کمبود آب شرب در روستاها مشکل اساسی است.

وی اضافه کرد: فقر منابع آب زیرزمینی موجب شده تا آب شرب مردم در این روستاها کاهش یافته و باید با مطالعات آبهای زیر زمینی آب مورد نیاز روستاها تامین شود.

مدیر عامل شرکت آبفاراستان کرمانشاه نیز در این دیدار گفت: شهرستان های اورامانات در غرب استان با مشکلاتی برای آبرسانی همراه هستند که با تلاش های انجام شده در سال های گذشته توانسته ایم مشکلات آبرسانی به این مناطق را مرتفع کنیم.

در حال حاضر تعداد كل روستاهاي تحت پوشش در سطح استان 1762روستا است كه از اين تعداد 1366روستا بالاي 20خانوار و تعداد 396 روستا زير 20 خانوار ميباشد. شاخص مطلوبيت كلرسنجی 98.9 درصد وشاخص مطلوبیت ميكروبي  99 درصد،  تعداد كل مشتركين  123561 فقره، كل منابع آب 622 مورد مي باشدكه از اين تعداد268 حلقه چاه و  289 دهنه چشمه و 7رشته قنات مي باشد و تعداد آبهای سطحی مورد استفاده 58 مورد می باشد.

مهندس ایرج شهبازی افزود: ۸۹درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار  چهار شهرستان اورامانات آبدار هستند و شاخص بهره مندی شهرستان های اورامانات بطور میانگین ۸۵ درصد است که از میانگین استانی و کشوری بالاتر میباشد.

وی با اشاره به طرح های در دست اقدام در شهرستان های اورامانات نیز اظهار داشت: آبرسانی به تعدادی از روستاهای فاقد آب  در قالب سه مجتمع آبرسانی و تعدادی از پروژه های تک روستایی در دست اقدام میباشد  و پیشرفت فیزیکی این مجتمعها بسیار مناسب میباشند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کرمانشاه در خصوص طرح آبرسانی به روستاهای شهرستان های  روانسر ، جوانرود ، پاوه و ثلاث باباجانی نیز اظهار داشت: با تکمیل طرح های در دست ساخت در این شهرستانها نیز چهار هزار و ۶۳۲ خانوار در قالب ۱۸ هزار و ۶۸۶ نفر جمعیت از خدمات این شرکت بهره مند می شوند.

 وی تصریح کرد: این طرح ها در شهرستان های اورامانات با اعتبارات محل صندوق توسعه ملی اجرایی می شوند.

 

منتشر شده در بخش: اخبار
عملیات: ایمیل | لینک ثابت |
استفاده از اخبار و مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است