View Article

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه ، جلسه بررسی مشکلات آبرسانی روستاهای تابعه شهرستان کرمانشاه با حضور فرماندار و بخشداران شهرستان در ستاد شرکت آبفار استان تشکیل گردید.

مهندس شهبازی مدیر عامل شرکت آبفار استان کرمانشاه در این جلسه بیان داشت :  تعداد 180 روستای شهرستان کرمانشاه با مشکل تامین آب مواجه هستند که برای تامین آب این روستاها تعداد  13 مجتمع آب رسانی در نظر گرفته شده و برای تکمیل و بهره برداری از آنها به 170 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی افزود: با اختصاص این رقم می توانیم بیشتر روستاهای شهرستان کرمانشاه که فاقد آب شرب سالم هستند را از این نعمت برخوردار کنیم.

مهندس شهبازی با اشاره به اینکه هم اکنون 74.9 درصد روستاهای این شهرستان از نعمت آب شرب سالم برخوردار هستند، گفت: نسبت به میانگین استان که 79.6 درصد است حدود پنج درصد عقب هستیم.

وی در ادامه وجود انشعاب های غیرمجاز در روستاهای شهرستان کرمانشاه را از مهمترین مشکلات موجود در حوزه آبرسانی برشمرد و با بیان اینکه تاکنون یک هزار و 33 مورد انشعاب غیرمجاز در سطح روستاهای شهرستان شناسایی و 576 مورد آن مسدود شده است و  برای 437 مورد نیز با همکاری دادستانی جریمه صادر شده است.

شهبازی میزان جریمه صادر شده برای متخلفان انشعاب های آب غیرمجاز را بالغ بر یک میلیارد و 570 میلیون ریال ذکر کرد.

رنجبر فرماندار کرمانشا با اشاره به تلاش دولت تدبیر و امید برای تکمیل شبکه های آبرسانی به روستاها گفت: علیرغم اقدام های گسترده و قابل قبولی که برای آب رسانی به روستاهای این شهرستان انجام شده است ، هنوز 280 روستا با مشکل آب شرب مواجه هستند .و امید است با تامین اعتبار لازم  مشکل تامین آب دراز مدت این روستاها مرتفع شود .

رنجبر به اقدام های بسیج سازندگی در راستای آب رسانی به روستاهای این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: هم اکنون 12روستای محروم کرمانشاه در بخش های مرکزی و فیروزآباد و دهستان های محروم درود فرامان توسط بسیج سازندگی در حال اجرا ست که جای قدردانی دارد.

شهرستان کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر از 2 میلیون نفری استان را در خود جای داده است. هم اکنون به 56 روستای شهرستان کرمانشاه آبرسانی سیار صورت می گیرد.

منتشر شده در بخش: اخبار
عملیات: ایمیل | لینک ثابت |
استفاده از اخبار و مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است