View Article

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه با دعوت مشترکین به مصرف بهینه آب و صرفه جویی در مصارف، گفت: مشترکین با مدیریت بهینه مصارف آب می توانند سرانه مصرف آب خود را کاهش دهند. 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه - مهندس ایرج شهبازی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب،  اظهار داشت: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که ما در یک کشور نیمه خشک زندگی می کنیم و منابع آبی ما به شدت در حال کاهش است و از سوی دیگر جمعیت کشورمان رو به افزایش می باشد، لذا توجه به مصرف درست آب بسیار ضروری است.

مهندس شهبازی با بیان اینکه به فصل تابستان نزدیک می شویم ضروری است که روستاییان عزیز آب را بهینه مصرف کنند اعلام کرد : در چندسال اخیر باتوجه به افزایش دما در تابستان و از سویی کاهش منابع آبی در فصول گرم سال در تعدادی از روستاها با کمبود آب مواجه بودیم  اما با این وجود با تلاش  پیگیر همکاران شرکت ، در تمام روزهای سال، آب شرب شبکه های آبرسانی  روستایی تأمین گردیده است البته در فصول گرم سال برخی از شبکه های آبرسانی روستایی با افت فشار آب روبرو می شوند که این امر هم با مصرف بهینه آب از سوی مشترکین برطرف می گردد.

وی با اشاره به هزینه های بالای تمام شده آب برای این شرکت، گفت: آب بهایی که مشترکین پرداخت می کنند، قسمت ناچیزی از هزینه ها را پاسخ می دهد و مابقی از منابع عمومی دولت تامین می شود، اما اگر همین مقدار آب بهاء را هم دریافت نکنیم، خدمات رسانی ما را تحت شعاع قرار می دهد.

شهبازی با اعلام اینکه حدود 30 میلیارد ریال از مشترکین روستایی طلب داریم، از مشترکین خواست با پرداخت به موقع آب بها این شرکت را در خدمات رسانی بهتر یاری دهند.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر به 130 روستای استان آبرسانی سیار می شود و در زمان اوج گرما  این تعداد  به 300 روستا می رسد.

 

 

منتشر شده در بخش: اخبار
عملیات: ایمیل | لینک ثابت |
استفاده از اخبار و مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است